Tentokrát se s vámi podělím o příběh, který popisuje dlouhou a nelehkou cestu, kterou jsem se vydala zhruba před dvěma lety a na jejímž konci stojí můj on-line kurz pro vás – mé studenty a všechny, kdo uvítají pomocnou ruku při zorientování se ve spleti anglických gramatických časů.
Ano, jsou tomu zhruba dva roky, kdy jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že chci své zkušenosti nějak zpracovat a nabídnout dál. Už víc jak 15 let vyučuji angličtinu na všech možných úrovních, od začátečníků po pokročilé. I když v mých kurzech v jazykové škole převažují hlavně dospělí, moje dlouholetá praxe mi umožnila obohatit své zkušenosti také o výuku dětí, teenagerů a seniorů.
Docela široké spektrum na to, aby si člověk udělal obrázek o tom, co lidi nejvíc trápí. Vyjma dětí, které samozřejmě gramatiku vůbec neřeší, se na mě nejvíce studentů obrací s prosbou, abych jim vysvětlila časy. Že je jich v angličtině strašně moc, že v tom mají zmatek a vlastně vůbec nevědí kdy který použít.
A tak jsem se do toho obula. Věděla jsem, že tohle téma chci zpracovat, aby měli lidé nějakého pomocníka a jednou pro vždy si své znalosti utřídili, případně se naučili nové věci. Jak to ale uchopit? Napsat další gramatickou příručku mi přišlo zbytečné, jsou jich plné obchody. A tak jsem zvolila formu audio-vizuální. Videa, která jsou vlastně ve formě okomentované prezentace.
Nejsem žádný počítačový talent a tak mně vytvoření prezentací a následných videí stálo nemálo času a úsilí. Byl to vlastně rok mého života. Věnovala jsem tomu téměř veškerý volný čas. Teorie byla sepsána, ale co ta videa? Byla to moje noční můra a v tomto bodě mi to začalo váznout. Začala jsem pochybovat o tom, zda to někdy dotáhnu do konce. Naštěstí jsem v té době potkala pana Marka a s jeho pomocí jsem videa úspěšně dokončila. Mohla jsem využít jeho nahrávacího studia a také se zhostil stříhání a všeho kolem. Jsem mu hrozně vděčná. Bez jeho pomoci by můj kurz asi ani po dvou letech neexistoval.
Pojďme se na kurz podívat zblízka:
Pojmenovala jsem ho Mějte jasno v anglických časech – myslím, že je to dost výstižné. Vysvětlíme si samozřejmě všechny časy a situace, kdy je použít – to ale nestačí. K porozumění této rozsáhlé problematiky je zapotřebí také následné porovnání časů mezi sebou, aby byly jasně vidět rozdíly. Proto vždy uvádím několik srovnávacích vět.
Videí je v celém kurzu celkem 20. Některá jsou kratší, jiná delší, v každém případě jsou ale pod 10 minut. Na vysvětlenou to určitě stačí.
Na míru byly vytvořeny i pracovní listy, které se s videi shodují (v teoretické části), jen jsou v nich záměrně ponechány vynechávky. Ty si během sledování videa vyplníte a získáte tak ucelený přehled, ke kterému se můžete kdykoliv v budoucnu vracet, i když nebudete mít videa po ruce.
Navíc zde najdete tabulky s přehledem, jak daný čas vytvořit. Za teorií samozřejmě následuje spousta cvičení, abyste si danou látku rovnou procvičili a viděli tak sami na sobě, zda daný čas nebo problematickou kombinaci časů zvládáte.
Cvičení jsou jak formou doplňovaček, tak překladů. Na konci každé lekce najdete správné odpovědi 🙂
K tomu všemu jsem vám přibalila další BONUS – timelines – časové osy. Vynikající vizuální pomůcka, která vám pomůže časy rozlišovat.
A pokud byste si i přes to všechno nebyli jisti a chtěli byste si ujasnit pár detailů, není problém – dostáváte ode mě i 60minutovou konzultaci přes Skype – zcela zdarma. Jediné, co musíte udělat, je poslat mi email a domluvit si termín.
Kurz byl tedy na světě. Byla jsem přešťastná, nicméně mě pořád ovládal pocit nejistoty. Je to dost dobré? Bude to někoho zajímat? Nebyla to všechno jen ztráta času?
Do kurzu vstoupili první účastníci a zanedlouho se ke mně začaly dostávat první ohlasy:
On-line kurzem „Mějte jasno v anglických časech“ jsem maximálně nadšená! Milé a profesionální vystupování paní Renaty vám pomůže jednou a pro vždy se zorientovat v tak těžké kapitole anglické gramatiky, jako je používání anglických časů. Pomocí videí vám podrobně a srozumitelně vysvětlí danou látku, včetně časových os, které mně osobně velice pomohly. V pracovních listech si pak danou látku dokonale procvičíte a také vám v budoucnu jednoduše poslouží k rychlému připomenutí si látky, když si zrovna nebudete jisti. Komplexně a profesionálně zpracované učivo tak, aby bylo co nejsnadněji pochopeno! Navíc vše můžete zvládat z pohodlí vašeho domova nebo na cestách, zkrátka vždy, když budete mít chuť a čas! Veronika M.
Jsem věčný začátečník a momentálně nemám možnost pravidelně docházet na výuku. Proto bych chtěla poděkovat paní Renatě za její internetový kurz – Mějte jasno v anglických časech. Díky němu se mohu vše co potřebuji naučit kdykoliv doma a opakovaně se k tomu i vracet. Např. mohu využít nepravidelného času, kdy děti spí, popř. se k výuce vrátit kdykoliv během dne, když se naskytne možnost. Opakovat si mohu i pomocí pracovních listů, ve kterých mám doplněnou teorii z prezentací a tudíž nemusím pracovat neustále s počítačem. Výborným bonusem je i možná konzultace přes Skype. Míša R.
Nikdy mi angličtina nedělala velké problémy, do hlavy mi to skákalo téměř samo. Jenže jak ji člověk přestane používat, je zle. S praktickými ukázkami od Renaty Pol jsem si spoustu věcí nejen osvěžila, ale naučila i nové. Tohle cvičení je fajn, že jej můžete vytisknout na papír a vyplňovat třeba i cestou do práce. Doma si pak v klidu všechno zkontrolovat. Praktická videa ukáží, jak s časy pracovat a hlavně jsou srozumitelně vysvětlená. Proto se toho nebojte a směle do toho! Veronika S.
Teď už vím, že to rozhodně ztráta času nebyla. NAOPAK – kurz lidem přináší užitek a mně radost.
Mohou se k němu kdykoliv vracet. Jejich členství v členské sekci je už napořád. Mohou studovat / procvičovat podle svých časových možností a jakékoliv problémy mohou se mnou konzultovat.
Nakoukněte také dovnitř. Ukázkovou lekci na předpřítomný čas získáte ve formě 6ti-dílného emailového seriálu zde. (odkaz se nachází pod fotografií)
Co vás v kurzu čeká zjistíte i v tomto videu ↓
Podrobnější informace o kurzu najdete zde
Do budoucna plánuji ke kurzu další bonusy – např. opakovací testy 🙂
Také už pomýšlím na nový eBook… ale o tom zase někdy příště.
Náhledový obrázek: www.leanforward.com